Error 522 Ray ID: 4c9ad6b15eddc78f • 2019-04-19 00:42:58 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 Tapınakçıların Taptığı, Baphomet Nedir? | Sivas Haber | Sivas Medya

Türkiye’deki Çocuk Nüfusu %28’e Geriledi: Aileler İçin En Büyük Sorun Eğitim Masrafları

Son Dakika! Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir, Ev Hapsinde Tutulacak

Tarım Sigortaları Havuzu’nda Destek Oranları Belli Oldu

Ev Kadınlarına Emeklilik İmkanı! İşte Detaylar

Tapınakçıların Taptığı, Baphomet Nedir?

NEDİR? 11 Şubat, 16:30'de eklendi

yukarı bakan sağ el merhameti ve sevgiyi, aşağı bakan sol el yargı ve kısıtlamayı temsil eder. sağ el beyaz merhamet ayına, sol el siyah yargı ayına işaret eder.

iki el ile oluşturulan yukarıyı ve aşağıyı belirtme figürü hermetisizmi temsil eder. bu aynı zamanda yargı ve merhamet’in harmonisidir.

figürün bir eli eril, diğer eli dişildir. hangi elinin eril hangi elinin dişil olduğu belirsizdir. baphomet erkek ya da kadın değildir.

üç dikitli merkez boynuz zekâyı; bu boynuzdan yükselen alev, evrenin denge ışığını temsil eder.

figürün yüzü, maddeleşmiş günahkâr ruhun korkusunu temsil eder. günahkâr ruh maddeleşmeden, bir vücuda sahip olmadan acı çekemez ve korkamaz.

yılanların birbirine baktığı yumru başlı çubuk sonsuz yaşamı simgeler.

insanlığa göğüsler ile eril ve dişil kollar işaret eder.

figür, 19. yüzyılda eliphas levi tarafından çizilmiştir. dogme et rituel de la haute magiekitabında baphomet’i tanımlamıştır.

baphomet, anlayışın babası, bilgelerin bilgesi gibi yakıştırmalara tabi tutulmuştur. (cinsiyeti olmadığı için anlayışın babası tabiri doğru değildir.)

yukarısı ve dünya arasında bir yerdedir. ne yukarıya çıkar ne de aşağı, dünyaya iner.

15. yy’da baphomet’e inananlar şeytan’a tapmakla suçlanmıştır ve canlı olarak yakılmıştır. gerçekte canlı olarak yakmak şeytana inananların işidir; baphomet’in değil.

eliyle yukarıyı gösterir; fakat yukarı bakmaz. eliyle aşağıyı gösterir; fakat aşağı bakmaz. sadece ileri bakar. yukarı, aşağı ve ileri bakmasını üç parmağı ile işaret eder. baş parmaklar ileri, işaret parmakları yukarı, orta parmaklar ise aşağı bakmanındır. bu şekilde tarafsızlığını ilân eder ve ne yukarı çıkacağını ne de aşağı ineceğini belirtir.

yukarıda ve aşağıda olan her şeyi bilir. bu yüzden bilgelerin bilgesi olarak anılmaktadır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.