in

“Sükûnetle ve Suhuletle, Demokratik Bir Seçim Diliyorum”

Sivas Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğümüzce (Mahalli İdareler Md.) her ay olağan olarak yapılan Muhtarlar Toplantısı Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. İl protokolü ile
merkez mahalle ve köy muhtarlarımızın katıldığı toplantıda, önceden alınan taleplerin  değerlendirilmesi, seçim güvenliği ve alınacak tedbirler görüşüldü.

Toplantıda İl Emniyet Müdürlüğü bir sunum gerçekleştirerek seçim güvenliği ve alınacak tedbirler hakkında muhtarlarımızı bilgilendirdi.

Toplantıda konuşan Valimiz Salih Ayhan, Seçimin suhulet içerisinde, sizlere ve köyünüze yakışır şekilde neticelenmesi için üzerimize düşeni yapalım. dedi.

Ülkemizin ekonomik anlamda ciddi bir noktaya geldiğini hatırlatan Ayhan, “Muhtarlık, Cumhurbaşkanımızın önemsediği bir müessese haline geldi. Bunun sizlerde farkındasınız. Revaçta olan muhtarlık müessesine talep arttı. Arz olanın talebi artıyor. Talebin yoğunluğu, sizleri yanlış yollara sevk etmesin. Bu konuya özel önem göstermenizi istiyorum” dedi.

Muhtarların köylerine sahip çıkmasını isteyen Valimiz Ayhan, “Seçim öncesi bölgenizde asla bir vukuat, köyünüze kara bir leke gelmesin. Allah muhafaza bir elektriklenme, bir kontrolsüzlük, bir duygu patlaması telafisi güç ve imkânsız bir durum oluşturabilir. Seçimi çok güzel ve huzur içinde hiçbir olay olmadan atlatalım” dedi.

Her ay düzenli toplantı yapılacağını, işlerin istişare ile çözüleceğini sözlerine ekleyen Valimiz
Ayhan, “Ama her ay aynı sorunları değil geldiğimiz noktayı değerlendireceğiz. Her ayki toplantıya bir format verip biraz da işi değiştireceğiz. Bundan sonra her ay bir kurumumuz yaptığı çalışmalarla, faaliyetlerle ilgili bilgilendirme yapacak. Ve o gündem önceden belli olacak. Bizler bildireceğiz sizlerde o kurumla ilgili çalışmalarınızı, eksiklikleri, yapılması gerekenleri hazırlık yapacaksınız. O il müdürlüğümüzün tüm şube müdürleri ile burada güzel bir bilgilendirme yapılacak. Sizlerde sorunlarınızı aktarmış olacaksınız.

Yani köye hizmet götüren tüm kurumların düzenli bilgilendirme ve sorunların aktarılması yöntemini yeni bir formatta gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Müftülükteki din görevlileri toplantısından muhtarlar toplantısına geldiğini, orada imamlara seslendiğini ifade eden ve köy camilerinin sadece ezan vakti açılıp kapanan mekânlar olmaması gerektiğini söyleyen Valimiz Ayhan, “Köylerimizde seçimin sükûnet ve suhuletle güzel bir şekilde geçmesi noktasında onlara da görev düşüyor. Hiçbir imamımızın köyde taraftarlık fikri içerisinde hareket etmemesini istiyoruz. İmamlarımızla irtibatlarınız iyi olsun.” şeklinde konuştu.

Fırsat buldukça köylere ziyaret gerçekleştirdiklerini hatırlatan Valimiz Ayhan, “Muhtarlık seçimlerini bizden daha iyi biliyorsunuz. Her hangi bir tanıtım propaganda yoktur. Riskler yoktur. Müracaat yoktur. Tamamen köy derneği, köy ihtiyar heyeti ve muhtar üçlü bir organdır. Seçilecek olanlara şimdiden başarılar diliyorum. Seçime girmeyecek olup da köye hizmet edenlere teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Sivas Medya

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Ulaş Karasu’dan Sert Açıklamalar

YOK ARTIK! Bu Devirde Bu Kadar Namuslu Yıkamacı