logo

Sivas’ta “Çocuk Aktivite Merkezi” açıldı

Çocuk Şube Müdürlüğünce hazırlanan ve Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında desteklenen merkezin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Yüceyurt Mahallesindeki merkezin açılışında konuşan Vali Zübeyir Kemelek, buranın iyi işler yapacağına inandığını söyledi.

Çocuk Şube Müdürü Bilgin Murat ise “Proje kapsamında suça sürüklenen mağdur ve kayıp çocukların şubemizde işlemleri yürütülürken ve kendi istediklerinde zaman geçirebilecekleri, bireysel-grup faaliyetleri yapabilecekleri bir ortam oluşturmak istedik. Yine oluşturulan bu ortamda şubemiz çevresinde ikamet eden, risk altında bulunan ve ekonomik gelir düzeyi düşük ailelerin çocukları da yararlanabilir. Yaklaşık 800 kişilik bir çocuk grubunu hedef aldık, 20 kişilik bir öğrenci grubuna da sınavlarında başarı sağlamaları için fen bilgisi ve matematik dersi vereceğiz” diye konuştu.

Açılışa, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Aydın, Jandarma Alay Komutanı Albay Okçin Akşit ve İl Emniyet Müdürü Selçuk Kızılay katıldı.

Çocuk Aktivite Merkezi, bilgisayar salonu, kütüphane, etüt merkezi, dinlenme ve bireysel-grup etkinlikleri odasından oluşuyor.

 

Etiketler: # # # #

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan SivasMedya.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Share
45 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?