Dolar : Alış : 2.9296 / Satış : 2.9349
Euro : Alış : 3.2932 / Satış : 3.2992
HAVA DURUMU
hava durumu

sivas23°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 2954 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Sivas’ın Gruru GÖKLER A.Ş. Lamborgini’yi Geçerek Tasarım Şampiyonu Oldu !

19 Mart 2013 - 1.832 okunma kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Sivas’ın Gruru GÖKLER A.Ş. Lamborgini’yi Geçerek Tasarım Şampiyonu Oldu !

Sivas Organize Sanayi Bölgesinde üretim yapan Gökler A.Ş. / NITROCARE Dünyaca ünlü REDDOT DESİGN AWARD WİNNER 2013 tasarım ödülünü almaya hak kazandı. BMW, Porsche, Lamborghini gibi dev markalarında da katıldığı yarışmada GÖKLER A.Ş/ NITROCARE’nin NTQ7 Acil Müdahale Sedyesi 4 bin 662 adet ürün tasarımı arasından seçilerek, birinciliğe layık görüldü.

Tüm dünya tasarımcıları için ‘Oscar’ olarak kabul edilen REDDOT DESİGN AWARD yarışması Almanya’da gerçekleştirildi. Dünyanın en saygın tasarım ödüllerinin yer aldığı yarışmada Apple, Sony, BMW, Porsche,  Siemens ve Lamborghini gibi önemli markalar farklı kategorilerde yarıştı.

1955 yılından beri düzenlenen ve dünya genelindeki tasarımcıların rüyalarını süsleyen the red dot tasarım ödüllerinin 2013 yılı kazananları açıklandı.

GÖKLER A.Ş. / NITROCARE’nin yenilikçi tasarım gücü uluslararası tanınırlığa sahip 37 uzmanın bulunduğu jüriyi etkileyerek bu önemli ödülü kazanmayı başardı. Dev firmalar arasında GÖKLER A.Ş/ NITROCARE firması NTQ7 Acil Müdahale Sedyesi 4 bin 662 adet ürün tasarımı arasından seçilerek, birinciliğe layık görüldü.  

Red Dot’un kurucusu ve CEO’su Prof. Dr. Peter Zec, yaptığı konuşmada günümüzde güçlü tasarımların ve bununla birlikte gelen ekonomik başarının önemine dikkat çekerek: “2013 Red Dot Tasarım Yarışması’nı kazanan ürünler, fazlasıyla gelişmiş tasarım kültürünün ve sanayisinin ürünleridir. Günümüzde, iyi tasarlanmış ürünleri birbirinden ayırmak her geçen gün daha da zor hale gelmektedir. Gerçekten özel olanlar ise detaylarla birlikte gün ışığına çıkmaktadır” dedi.

Böylesine anlamlı bir ödülü kazanmaktan dolayı firması adına gurur duyduğunu belirten GÖKLER A.Ş/NITROCARE A.Ş.  Genel Müdürü Göksel Aras, “Bu ödül NITROCARE ‘deki yaratıcılık, çok çalışma ve yenilikçi yaklaşımı sembolize ediyor. İnsan hayatını kolaylaştıran ve katma değer yaratan erişilebilir bir tasarımın nihai hedef olması gerektiğinin farkındayız. Tarih boyunca bütün inovatif ve ileri teknolojilerin gerçek hayata uygulanması, ihtiyaçların, estetiğin ve mühendisliğin yeniden tanımlanmasıyla, yani yeniden tasarlanmasıyla oldu. Bunun bilincinde olan NITROCARE, tasarım ekibi ile çok çalışıp, iyiyi değil mükemmeli aramaktadır” dedi.

Ödül töreni, uluslararası katılımla birlikte 1 Temmuz 2013 tarihinde Almanya’nın Essen şehrinde bulunan Aalto Theater’de düzenlenecek. Ödüle layık görülen NTQ7 Acil Müdahale Sedyesi 4 hafta boyunca Red Dot Müzesi’nde sergilenecek.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :