logo

Singapurlu turistler Kangal köpeklerine hayran kaldı

Doğu Anadolu Turu kapsamında Sivas’a gelen 30 kişilik Singapurlu turist kafilesi, Sivas Valiliği İl Özel İdaresi’ne ait Kangal Köpeği Eğitim ve Üretim Merkezi’ndeki Kangal köpeklerine hayran kaldı.

Meraküm Tepesi’nde bulunan merkezi gezen Singapurlu turistler, dünyaca ünlü Kangal köpeklerini yakından görme imkanı buldu.

İri cüssesi ve gösterişli yapısının yanı sıra kurdu yenebilen tek çoban köpeği unvanına sahip Kangal köpekleri hakkında yetiştiricilerden bilgi alan turistler, ilk kez bu büyüklükte bir köpek görüdüklerini dile getirdi. Turistler, Kangal köpeği yavrularıyla fotoğraf çektirdi.

Merkezin sorumlusu Hüseyin Yıldız, turistlere Kangal köpeğinin ırk ve karakteristik özellikleri hakkında bilgi verdi. Yıldız, Singapurlu kafilenin cesareti ve sadakatiyle ünlü Kangal köpeklerini görmek için Sivas’a gelmelerinin kendisini mutlu ettiğini söyledi.

ekk

Etiketler: # # # #

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan SivasMedya.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Share
70 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?