Sinan Oğan Sivas’tan Bahçeli’ye Seslendi!

1111

Sinan Oğan, “Sayın Genel Başkanım; Partimiz Mecliste 4. parti oldu, yapmayın etmeyin, partimiz mecliste PKK’nın gerisinde oturuyor. Vicdanımız sızlıyor. Bunu nasıl görmüyorsunuz. Biz iktidar olacak bir partiyken 4. parti olmayı nasıl içinize sindiriyorsunuz?”diye sordu.

MHP’de Kurultay toplanması için muhalefet kanadının çalışmaları sürüyor. 81 ili dolaşmaya çıkan Genel Başkan adaylarından Sinan Oğan, Sivas’ta partililerle bir araya geldi.

Toplantıda Genel Merkez tarafından görevden alınan İl Başkanı Ragıp Özkan ve yönetimi ile il ve ilçe teşkilatları da yer aldı.

Bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Sinan Oğan, 81 ili dolaşarak, ülkücülerle buluşacaklarını aktarıp, “Ülkücü Milliyetçi Hareket’in iktidar olması için bütün mevcutken neden iktidar olmadığımızı konuşacağız. Biz istiyoruz ki televizyon ekranlarında, sosyal medyada, mahkeme salonlarında veya kahve köşelerinde, evlerde değil, ülkücülerin toy düğün yeri olan kurultay salonlarında konuşalım sorunlarımızı. Sorunlarımızla beraber çözümü konuşalım. Kurultay salonuna kol kola gidelim ve kol kola çıkalım.” dedi.

“ÜLKÜCÜ İRADENİN İMZALARINA SAYGI GÖSTERİLSİN”

Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye Sivas’tan seslenen Sinan Oğan, “Buradan 4 Eylül ve Cumhuriyet şehri mandaya karşı çıkarak dimdik durmuş Sivas’tan çağrıda bulunuyorum” diyerek şöyle devam etti:

“Sayın Genel Başkanım düşün önümüze hep beraber kurultaya gidelim. Ağabeylik yapın ve bizlerle birlikte sözü olan arkadaşlarımızı toplayın. Çağırın danışalım, ortak bulalım ve ülkücü iktidara hep beraber yürüyelim. Siz bize öncülük edin ve kurultayı siz toplayın. Türk milliyetçilerini ve ülkücüleri mahkeme salonlarına düşürmeyin. Ama bu hareketin yeniden dirilişi mahkeme salonlarında olacaksa bile bu hareketin dirilişi adına gerekirse mahkeme salonlarından geçerek kurultay salonlarına geleceğiz. Ama vicdanımız sızlayarak, gönlümüz acıyarak bunu yapacağız. Biz Ülkücü Milliyetçi Hareket, mahkeme salonlarından ve kayyumlardan geçerek kurultay yapsın istemeyiz. Biz Ülkücü iradenin 548 değerli imzasına Sayın Genel Başkanımız saygı göstersin ve kurultay talebini yerine getirsin isteriz.”

“ÜLKÜCÜ İRADE DURUMA EL KOYDU”

Delegelerin 10 ay önce Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye oy vererek yeniden Genel Başkan seçtiğini hatırlatan Ogan, “Ama bir süre sonra 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde mevcut yönetimin iktidar yapma umudu tükendiği için ülkücü irade ve kurultay delegeleri duruma el koydu; ‘Artık yeter, söz ülkücü iradenindir, kurultay günü ülkücü irade tecelli edecektir, Siz artık yoruldunuz dinlenin’ dediler. O koltuklar kimsenin babasının malı değildir.” diye seslendi.

4. PARTİ OLMAYI İÇİNİZE NASIL SİNDİRİYORSUNUZ? Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye ‘Biz senin resmini Başbuğumuzun resminin yanına asacağız’ dediklerini kaydeden Sinan Ogan, şunları söyledi: “Sayın Genel Başkanım partimiz Meclis’te 4. parti oldu, yapmayın etmeyin, partimiz Meclis’te PKK’nın gerisinde oturuyor. Vicdanımız sızlıyor. Bunu nasıl görmüyorsunuz. Biz bu muyuz? Size soruyorum Sivas halkı, biz bu kadar aciz miyiz. PKK’nın gerisine düşecek kadar zayıf mıyız? Değiliz. Sayın Genel Başkanım, bırakın 3., 4. parti mi diye hesaplamayı, biz iktidar olacak bir partiyken 4. parti olmayı nasıl içinize sindiriyorsunuz bunu?”

“FAKSLA TEŞKİLATLARI GÖREVDEN ALMAYACAĞIZ”

Milliyetçi Hareket’in bugün yaşadığı sorunları bir daha yaşamaması için tüzükte ne kadar antidemokratik uygulama varsa hepsini kaldıracaklarını vaat eden Genel Başkan adayı Oğan, “Tüzüğümüzü demokratik hale getireceğiz. Bir faks göndererek ‘Sivas İl Başkanını görevden aldım’ diye bir şey olmayacak. İl başkanını siz seçtiniz ve görevden alınması gerekiyorsa kurultay günü siz görevden alacaksınız” şeklinde konuştu.

“ŞEHİDİNİN CENAZESİNE GİTMEZSEN HALK SANA OY VERMEZ”

Oyların düşmesinin nedenlerini sıralayan Sinan Oğan, “1 Kasım seçimlerinde iki miting ve televizyonda ise 2-3 program yaparak seçimleri atlattık. Ondan sonra Genel Merkez, ‘ Halk bize oy vermiyor’ diyor. Halka gitmezseniz, halkla kucaklaşmazsanız, şehidinin cenazesine gitmezsen halk sana oy vermez. Fırat’ına sahip çıkmazsan halk sana oy vermez. Şehidimize de sahip çıkacağız. Her ülküdaşımıza ve vatandaşımıza sahip çıkacağız” ifadesini kullandı.

“İKTİDARIN EN BÜYÜK AVANTAJI ZAYIF MUHALEFET”

İktidarın muhalefet umut vermediği olmadığı için oy aldığını savunan Genel Başkan adayı Sinan Ogan şu sözleri kullandı: “Sivas’ta şehitlerin mezarı başında dua ederken içimiz kan ağladı. Sivas’ta sadece birkaç ayda gelen şehit sayısı, bizim iktidarı devrettiğimizde bir yılda gelen şehit sayısına eşitti. Hani analar ağlamayacaktı. Bu milletin anasını her gün ağlatıyorsunuz. Maalesef AK Parti’nin iktidarda kaldığı her gün milletin anası ağlamaya devam edecek. Bu hükümet bu kadar yanlış yapıyor da bu millet niye oy veriyor? Diyeceksiniz. Bunun sebebi hükümet çok iyi olduğu için değil, muhalefet yeterince iddia sahibi, iktidar umudu vermediği ve halk çaresiz olduğu için, o sebeple biz iddialı bir muhalefet, kısa süre içerinde de iktidar umudu haline gelmiş bir ‘Milliyetçi Hareket’ için yola çıktık. Her zaman için ‘Allah’ım hayırlıysa nasip eyle’ diye dua ediyorum. Hayırsız hiçbir işte bizim işimiz olmaz. ‘Allah’ım bize iktidar nasip eyle, bize iktidar nasip eylerken, karşımızda da bugünkü gibi bir muhalefet nasip eyle’ diyorum. Çünkü iktidarın bugünkü en büyük avantajı, bu işleri biliyor olmasından değil, zayıf muhalefette, yeterince muhalefetlik görevini yapamamasındadır. O nedenle biz MHP’yi iktidar yapmak için yola çıkıyoruz.

” DİĞER ADAYLARA SESLENDİ

Kendisinden başka diğer Genel Başkan adaylarının olduğunu hatırlatan Oğan sözlerini şu şekilde noktaladı: “Diyeceksiniz ki; ‘sadece siz yola çıkmadığınız, başka arkadaşlarınız da var.’ Hepsi birbirinden kıymetli yol ve dava arkadaşlarımız var. Ama unutmayın ki 2019’da 3 seçim birden olacak. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanın olduğu Parlamento ve Belediye seçimleri. Buradan o sözü veriyorum; Benim Cumhurbaşkanı adayına, Meclis Başkanı adayına, Dışişleri Bakanı ve Büyükşehir Belediye Başkanına da ihtiyacım var. Partimizde ki bütün değerli dava arkadaşlarımızı kucaklayacağız.”

Senin Düşüncen Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir