Şehit Babaya Son Bakış

son-bakis
son-bakis
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde PKK’lı teröristlerin açtığı ateş sonucu başından ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Fazlı Altuntaş, memleketi Sivas’ın Gemerek ilçesi Sızır Beldesi’nde gözyaşları içerisinde son yolculuğuna uğurlandı.
Kayseri 1. Komando Tugayı’nda görev yapan ve Diyarbakır’ın Sur ilçesine geçici görevle giden evli ve iki çocuk babası 36 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Fazlı Altuntaş, sokağa çıkma yasağının 48’inci gününde PKK’lı teröristlerin Kanas ile açtığı ateş sonucu başından ağır yaralandı.
Kaldırıldığı Diyarbakır Askeri Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan Altuntaş’ın Türk Bayrağı’na sarılı cenazesi, Diyarbakır’daki törenin ardından Kayseri’ye getirildi. Askeri manga tarafından uçaktan indirilen şehidin naaşı, cenaze aracıyla karayolu ile baba ocağı Sivas’ın Gemerek ilçesine bağlı Sızır Beldesi’ne getirildi.
Cenaze sırasında şehidin babası Köksal, annesi Züleyha ve eşi Dilek ayakta durmakta güçlük çekerek uzun süre gözyaşı döktü. Şehidin iki oğlu Alperen (6) ve Fatih (11) ise babalarının fotoğrafını tutarak cenaze namazında saf tuttu.İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin cenazesi, Sızır Belediyesi Aile Mezarlığı’na getirilerek toprağa verildi.
ACILI EŞ AYAKTA DURMAKTA GÜÇLÜK ÇEKTİŞehit uzman çavuş Fazlı Altuntaş’ın eşi Dilek Altuntaş cenaze namazı sonrası eşinin tabutuna son kez sarıldı. Eşinin tabutunun başında uzun süre gözyaşı döken acılı eş “Kocam gitti” diyerek ağıtlar yaktı.
Şehit eşini yakınları ve askerler sakinleştirmeye çalıştı. Şehidin oğulları ise babalarına son kez baktı. Şehit Altuntaş’ın yakınları da Türk Bayrağı’na sarılı tabuta uzun süre sarılarak gözyaşı döküp, ağıtlar yaktılar.Cenaze törenine şehidin yakınları, Sivas Valisi Alim Barut, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, 5’inci Er Eğitim Tugay Komutanı Fatih Celaleddin Sağır, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Jandarma Komutanı Bektaş Aslan, Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanı Mustafa Hızal ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İhlas Haber Ajansı

Senin Düşüncen Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir