URL Decode1 Mahsur Kalan Hastaya Kurtarma Operasyonu | Sivas Haber | Sivas Medya

Rusya’dan İthal Patates mi Gelecek?

Tapınakçıların Taptığı, Baphomet Nedir?

Çiftçinin İkiz Buzağı Mutluluğu

Meyve ve sebze fiyatlarının yüksekliğinin altında yatan nedenler

Mahsur Kalan Hastaya Kurtarma Operasyonu

Sivas 11 Şubat, 17:19'de eklendi

Sivas Merkeze bağlı Kervansaray köy yolunun kar ve tipi nedeniyle kapanmasıyla birlikte mahsur kalan 70 yaşındaki Fatma Bulut, Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün karla mücadele ekipleri tarafından yolun açılmasıyla kurtarılarak, 112 Acil Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

Sivas Merkeze yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta bulunan Kervansaray köyünün Kaçak mezrasında yaşayan ve akşam saatlerinde kanamalı hastalık geçiren Fatma Bulut’un yakınları 112 Acil Sağlık ekiplerini arayarak yardım istedi.

İhbarın ardından hastayı almak için yola koyulan sağlık ekipleri, köy yolu kapalı olduğundan dolayı ilerleyemeyince Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün karla mücadele ekiplerine haber verdi.

Hemen harekete geçen İdare ekipleri, Kervansaray köy yolunda karla mücadele çalışması yürüterek yolu ulaşıma açtı. Sağlık ekipleri yaşlı kadına ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Daha Sivas Numune Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Hasta yakınları olaya hızlı bir şekilde müdahale eden sağlık ekipleri ile Sivas İl Özel İdaresi çalışanlarına teşekkür etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.