logo

GSF’liler Ulaş Anaokulu Duvarlarına Resim Yaptı !

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri, Ulaş Anaokulunun dış cephesine çizgi film ve masal kahramanlarını resmetti.

Ulaş Kaymakamı Ali Altınkaynak ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Kanca, öğretim üyeleri ve öğrencilerle boyama çalışması yaptı.
Ülkenin geleceğinin eğitimden geçtiğine inandığını ifade eden Altınkaynak, kendisini de eğitim ordusunun bir neferi saydığını, ilçede eğitim seviyesinin yükselmesi için çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Altınkaynak, anaokulundaki boyama etkinliğine destek veren CÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şaziye İlknur Okatan, öğretim görevlisi Filiz Şatıroğlu ve Resim Bölümü 4. Sınıf Öğrencisi İsa Tatlısu, Ahmet Karabudak ve öğrencilere teşekkür etti.

Kanca ise amaçlarının okulu görsel olarak dikkat çekici hale getirmek olduğunu söyledi. Kanca, “İlçemizde okul öncesi okullaşma oranı yüzde 81. Bu oranı önümüzdeki yıl yüzde 92’nin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. İlçedeki veliler de okul öncesi eğitimin önemine daha fazla inanıyor” diye konuştu.

Etiketler: # # #

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan SivasMedya.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Share
61 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?