C.Ü. Vakfı 2015’e Mehmet BAKTIR’la Devam Ediyor !

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk KOCACIK Başkanlığında, C.Ü. Vakfı Genel Kurulu toplanarak yapılan seçimde C.Ü. Vakfı Yönetimi yeniden şekillendi.

Vakıf Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçilen C.Ü. Rektörü Prof. Dr. Faruk KOCACIK, Vakıf Genel Sekreteri olan Prof. Dr. Ertan BUYRUK’u Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına seçerken, Genel Sekreterlik görevine de Hafik Kamer Örnek Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevini yürüten İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Baktır seçildi.

Prof. Dr. Mehmet BAKTIR yeni görevinde hedeflerini ve düşüncelerini yaptığı bir basın açıklamasıyla ifade etti.

Prof. Dr. Mehmet BAKTIR, iyi durumda olan bir Vakıf teslim aldığını ve hali hazırda görev yapan alanında profesyonel bir ekiple çalışmaya devam edeceğini ve bu başarıyı daha yükseklere taşıyacağını ifade eden, Prof. Dr. BAKTIR, Vakıf Genel Koordinatörü Şahin YILDIRIM ile de çalışmaya devam edeceğini ve Şahin YILDIRIM’ın tam yetkili olduğunu ifade etti.

Prof. Dr. Mehmet BAKTIR, Vakfın amacına uygun çalışmalara devam edeceklerini Misyon ve Vizyonumuza sadık kalarak başarılarına başarı katmayı hedeflediklerini söyleyerek Üniversitemiz için eğitim, öğretim ve araştırma konularında gerekli her türlü desteği sağlayacaklarını ifade etti.

Prof. Dr. Baktır, zaten varlığını sürdüren eğitim kurumlarını daha üst seviyelere yükseltmek gerekirse Üniversitemize daha üstüne nitelikli öğrenciler kazandırabilmek amacıyla yeni eğitim ve öğretim kuruluşları açmayı hedeflediklerini ifade etti.

Üniversitemizde, başarılı olan öğretim üyeleri, yardımcıları ve öğrencilere motivasyonu yükseltmek açısından ödüllendirileceklerini de açıklayan Prof. Dr. Baktır, Üniversitemiz açısından yararlı olacak her türlü girişimi yapacaklarını ifade etti.

Misyonumuza uygun şekilde, bilimsel araştırma, yayın ve danışmanlık, yüksek eğitim ve öğretim faaliyetleriyle çağın gerektirdiği mesleki teknik ve bilgi donanımına sahip bireyler yetiştirerek ülkemizin insan gücü potansiyelinin iyileştirilmesi ve bilgi toplumunun oluşmasına katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten Prof. Dr. Baktır, ayrıca ulusal ve uluslar arası düzeyde eğitim – öğretim, araştırma ve mesleki alanda tanınırlık ve saygınlık, örgütsel bağları güçlü, kurumsal kültürü ve kimliği gelişmiş üretken, toplumsal ve ek ihtiyaçlara cevap veren bölgesinde lider üniversite olmayı hedeflediklerini ve bu hedeflerine başarıyla ulaşacaklarını ifade eden Prof. Dr. Baktır, tüm bu hedef ve amaçlarına var olan alanında profesyonel ekibiyle verimli bir şekilde çalışmayı sürdürerek, Üniversitemizin ve Vakfımızın başarılarına başarı katacaklarını ifade ederek sözlerine son verdi.

 

Haber: C.Ü. Vakfı / Basın – Medya

Senin Düşüncen Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir