Karaoğlu Mobilya

logo

Arapça Hitabet Yarışmasında Sivas’ı Suşehri Temsil Edecek !

Konya’da yapılacak Arapça Hitabet Yarışması Türkiye finalinde Sivas’ı temsil edecek Suşehri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sema Çağlar, altınla ödüllendirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneğince, “Arapça Öğretimini Geliştirme Projeleri” kapsamında bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen “Arapça Hitabet Yarışması”nda Sivas birincisi olan Suşehri Anadolu İmam Hatip Lisesi 11-B sınıfı öğrencisi Çağlar, Kayseri’de düzenlenen bölge elemelerinde de birincilik elde etti.

Suşehri Belediye Başkanı Sedat Sel, Konya’da 17-18 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Türkiye finale katılmaya hak kazanan Çağlar’ı okul bahçesinde düzenlenen törende altınla ödüllendirdi.

İlçenin adını tüm yurtta duyuran öğrencileri altınla ödüllendireceklerini ifade eden Sel, “İl birinciliğinin ardından, bölge birinciliğini de elde eden başarılı öğrencimizi ve okulumuz idarecilerini, öğretmenlerini kutluyorum” dedi.

Suşehri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hüseyin Yayla ise Konya’daki Türkiye finalinde Çağlar’ın Sivas’ı en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi.

Çağlar’a, okul idaresi ve bazı sivil toplum kuruluşları tarafından da çeşitli hediyeler verildi.

Etiketler: # # # #

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan SivasMedya.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Share
328 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?